PRAGUE

ES parama Lietuvos įmonėms, planuojančioms dalyvauti tarptautinėse parodose

2019-06-12

es parama imonems dalyvauti tarptautinese parodose naujos galimybes

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvertino priemonės „Naujos galimybės LT“ penkto kvietimo paraiškas. Iš pateiktų 367 paraiškų net 327 atitiko reikalavimus ir bus rekomenduojamos finansuoti, o dar 30 jų įtrauktos į rezervo sąrašą, kuriam planuojama ieškoti papildomų lėšų.

Bendra planuojamų finansuoti projektų apimtis yra 25,3 mln. Eur, iš kurių Europos regioninės plėtros fondo investicijos sudarys 12,5 mln. Eur, o nuosavas įmonių indėlis – 12,8 mln. Eur.

Įvertinus paraiškas pastebimas smulkių ir vidutinių įmonių poreikis didinti eksporto plėtrą bei konkurencingumą dalyvaujant tarptautinėse parodose.

Daugiausia gamintojų, planuojančių vykti į tarptautines parodas, atstovauja tekstilės, plastikinių gaminių, taip pat elektros įrenginių sritims. Paslaugų sektoriuje tarp 138 įmonių dažniausia pasitaikanti veikla: reklamos, turizmo, IT paslaugos.

Priemone „Naujos galimybės LT“ siekiama paskatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmones kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai, remiama veikla – pavienis šių įmonių ir jos produkcijos pristatymas užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose

Pagal Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos kvietimų planą 2019-2020 m. numatytas dar vienas priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas teikti paraiškas 2020 m. II ketvirtyje.

Daugiau informacijos rasite.