Parama elektromobilių įsigijimui

Elektromobilių įsigijimui – 50 mln. Eur.

2022-06-01

Nuo birželio 2 d. fiziniai ir juridiniai asmenys bus kviečiami teikti paraiškas kompensacijoms už įsigytus elektromobilius gauti. Tam iš Modernizavimo fondo iki 2026 m. skirta 50 mln. eurų. 


Juridiniams asmenims elektromobilių įsigijimui numatoma skirti 15  mln. eurų. Jų pakaks finansuoti 3 750  elektromobilių.


Galimi priemonės „Grynųjų elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas“ pareiškėjai:

Lietuvos Respublikos teritorijoje registruoti ir jos teritorijoje veiklą vykdantys juridiniai asmenys.

Tinkamos finansuoti išlaidos:

Parama skiriama automobiliui įsigyti:

M1 klasės transporto priemonės įsigijimas, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio. Tik elektra varomos transporto priemonės CO2 emisija turi būti 0 g/km.

M2 klasės transporto priemonės įsigijimas, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio. Tik elektra varomos transporto priemonės CO2 emisija turi būti 0 g/km.

Finansavimas:

4 000 Eur. už kiekvieną naują M1, N1 klasės elektromobilį:

– nuo kurio pirmosios registracijos datos (registracijos liudijime nurodytas B kodas) iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos (registracijos liudijime nurodytas I.1 kodas) yra praėję ne daugiau kaip 6 mėnesiai;

– pirmosios registracijos Lietuvoje data (registracijos liudijimo nurodytas B.1 kodas) turi būti ne ankstesnė kaip 2022 m. kovo 23 d. 

– transporto priemonės valdytojas – juridinis asmuo, nurodytas transporto priemonės registracijos liudijime.


Vienai įmonei teikiamų kompensacijų suma negali viršyti 200 000 Eur. per bet kurį 3 finansinių metų laikotarpį; bendra vienai įmonei, vykdančiai krovinių vežimo keliais veiklą samdos pagrindais arba už atlygį, teikiamų kompensacijų suma negali viršyti 100 000 Eur. per bet kurį 3 finansinių metų laikotarpį.


Kvietimas: nuo 2022 m. birželio 2 d.

Daugiau informacijos apie paramos priemonę elektromobilių įsigijimui rasite čia ir čia.

Jeigu šis kvietimas Jums aktualus – susisiekite!

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!