Energijos vartojimo efektyvumo didinimas

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas pramonės įmonėse

2023-12-18

Gruodžio 18 d. paskelbtas priemonės 2022–2030 metų Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-04-02 „Skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos“ veiklos „Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse“ kvietimas ,,Energijos vartojimo efektyvumo didinimas pramonės įmonėse.  Kvietimui numatoma skirti iki 40 mln. eur.


Kvietimo ,,Energijos vartojimo efektyvumo didinimas pramonės įmonėse“ tikslas: paskatinti įmones investuoti į energijos vartojimo efektyvumo (EVE) didinimą ir energijos vartojimo intensyvumo mažinimą.

Remiama veikla: investicijos į naujausios ir aplinkai palankios įrangos ir technologinių sprendimų pritaikymą gamybos procesuose, užtikrinant šių gamybos procesų tęstinumą t. y. reikiamos technologinės įrangos ir turimų technologinių ir pagalbinių procesų infrastruktūros atnaujinimą.


Projektui keliami reikalavimai: 

– Planuojamos investicijos turi atitikti energijos vartojimo audito ataskaitoje (parengtoje ne anksčiau kaip prieš 1 m. iki paraiškos pateikimo) rekomenduojamas priemones;

– Kai įmonė projekte planuoja keisti ir technologinius ir pagalbinius procesus, įmonė įsipareigoja išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti 30 proc. nuo viso gamybos proceso visų technologinių (pagrindinių ir pagalbinių) procesų.

– Kai įmonė planuoja keisti tik technologinį (pagrindinį) procesą, įmonė įsipareigoja sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį 30 proc. nuo viso technologinio proceso.


Pagalbiniai procesai – darbo procesai, kurie sudaro sąlygas be sutrikimų vykti technologiniam procesui (pavyzdžiui, įrankių gamyba įmonės reikalams, atsarginių įrenginių remontui gamyba, įrenginių remontas, suspausto oro, garo, šalčio gamyba ir panašiai).

Technologiniai procesai – pagrindiniai gamybos procesai, kurių metu keičiamos darbo objektų formos, dydžiai, savybės ir pradinės žaliavos virsta pagrindine produkcija. Pagrindinių gamybos procesų tiesioginis rezultatas – pagaminti gaminiai, suteiktos paslaugos.


Galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos, vidutinės, didelės pramonės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip 3 metuskurių:

– vidutinės metinės pajamos iš pagamintos produkcijos per pastaruosius 2 metus iki paraiškos pateikimo yra ne mažesnės kaip 145 000 Eur., jeigu įmonė labai maža, maža ar vidutinė;

– vidutinės metinės pajamos iš pagamintos produkcijos per pastaruosius 2 metus iki paraiškos pateikimo yra ne mažesnės kaip 300 000 Eur., jeigu įmonė yra didelė.


Finansavimas: iki 1 200 000 Eur.

Finansavimo intensyvumas: 

– iki 50 proc., kai pareiškėjas yra labai maža arba maža įmonė;

– iki 40 proc., kai pareiškėjas yra vidutinė įmonė;

– iki 30 proc., kai pareiškėjas yra didelė įmonė.

Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 proc., kai investicijos vykdomos Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskrityse.

Tinkamos finansuoti išlaidos: įranga, įrenginiai ir kitas turtas būtinos siekiant didesnio energijos vartojimo efektyvumo.


Projekto įgyvendinimo trukmė: iki 36 mėn.

Kvietimas: iki 2024 m. kovo 16 d.

Daugiau informacijos apie kvietimą rasite čia

Jeigu šis kvietimas Jums aktualus – susisiekite!

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!