Finansinės paskatos startuoliams ir atžalinėms įmonėms kurti DI, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktus ir sprendimus (Sostinės regionas)

Investicijos verslui iš RRF fondo

2021-04-23

Siekiant sustiprinti COVID-19 pandemijos paveiktos Lietuvos ekonomiką, per šešerius metus planuojama įlieti 2,225 mrld. Eur investicijų iš Europos atsigavimo ir atsparumo didinimo fondo (Recovery and Recilience Facility, RRF). 


Investicijos iš RRF fondo planuojamos skirti prioritetinėms žaliojo kurso ir ekonomikos skaitmeninimo kryptims bei reformoms, kurias rekomendavo Europos Komisija (EK) Lietuvai 2019–2020 m.


Tiesiogiai verslo plėtrai ir prisitaikymui prie klimato kaitos iššūkių numatoma skirti apie 499 mln. Eur. Iš jų daugiausia planuojama skirti šioms sritims:

saulės ir vėjo energijos sprendimams diegti: 129 mln. Eur.;

verslo ir mokslo misijoms sumaniosios specializacijos srityse: 125,7 mln. Eur.;

skaitmeninių inovacijų sprendimams: 67 mln. Eur.


Nacionalinis RRF plano projektas „Naujos kartos Lietuva“ turi būti pateiktas Europos Komisijai tvirtinti iki šių metų balandžio 30 dienos.

Planuojama, kad planas bus patvirtintas iki šių metų vasaros pabaigos, o pirmieji pinigai iš plano turėtų pasiekti Lietuvą paskutinį metų ketvirtį.

Daugiau informacijos rasite čia.

Informacija apie „Naujos kartos Lietuva“  projektą galite rasti čia.

 

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!