Kvietimas „Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse“

2023-10-04

2023 m. III ketv. numatomą paskelbti 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-04-02 „Skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos“ kvietimą „Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse“. Kvietimui numatoma skirti iki 40 mln. Eur.


Priemonės ,,Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse“ tikslas: didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse.

Galimi pareiškėjai: labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės pramonės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip trejus metus, kurių vidutinės metinės pajamos iš savo pagamintos produkcijos per pastaruosius dvejus finansinius metus iki paraiškos pateikimo yra ne mažesnės negu 300 000 Eur. jeigu pramonės įmonė yra didelė, ir 145 000 Eur., jeigu pramonės įmonė yra labai maža, maža ar vidutinė.


Pramonės įmonė – įmonė, vykdanti pramonės ekonominę veiklą pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 2 red.), priskirtiną B sekcijai „Kasyba ir karjerų eksploatavimas“ ir C sekcijos „Apdirbamoji gamyba“ ir kurios pajamos iš šios(-ių) veiklos (-ų) sudaro ne mažiau kaip 51 procentų visų įmonės veiklų.


Remiama veikla: naujausios ir aplinkai palankiausios įrangos ir technologijų diegimas pramonės įmonėse pagal energijos vartojimo audite pateiktas rekomendacijas.

Reikalavimai projektams: projekte numatytos veiklos turi atitikti kartu su paraiška pateiktame energijos
vartojimo audito ataskaitoje (parengtoje ne anksčiau kaip prieš 2 m. iki paraiškos pateikimo) rekomenduojamas priemones.


Numatomas finansavimas: nuo 50 000 iki 1 200 000 Eur.


 

Numatomas finansavimo intensyvumas:


– iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, kai pareiškėjas yra labai maža arba maža įmonė;

– iki 40 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, kai pareiškėjas yra vidutinė įmonė;

– iki 30 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, kai pareiškėjas yra didelė įmonė;

Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas 15 proc., kai investicijos vykdomos Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskrityse.

Projekto įgyvendinimo trukmė: iki 36 mėnesių.


Tinkamos finansuoti išlaidos: įranga, įrenginiai ir kitas turtas būtinos siekiant didesnio energijos vartojimo efektyvumo.

Kvietimas: numatomas 2023 m. spali.


Daugiau informacijos apie kvietimą skirtą ,,Didinti energijos vartojimo efektyvumą pramonės įmonėse“ rasite čia.

Jeigu šis kvietimas Jums aktualus – susisiekite!

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!