2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos

Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas

2021-03-16

Kovo 15-16 dienomis vykstančiame Euro grupės (EG) ir ECOFIN vaizdo konferencijoje,  buvo aptarti ekonomikos gaivinimo ir  fiskalinės politikos klausimai, pristatyti Lietuvos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) plano rengimo procesas ir prioritetai.


Šiuo metu siekianti paruošti Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą, vyksta  galutinis Europos komisijos fondo finansuojamų reformų derinimas tarp institucijų Lietuvoje bei intensyvios konsultacijos su Europos Komisija dėl galutinio šio plano turinio. Siekiama susitarimo dėl svarbiausių reformų ir investicijų krypčių.


Galutinį EGADP Lietuva Europos komisijai turi pateikti iki 2021 m. balandžio 31 d.


Rengdama nacionalinį planą, Lietuva yra išskyrusi septynias komponentų kategorijas, kurioms numatoma naudoti RRF lėšas: žalioji pertvarka; skaitmeninė transformacija; sveikata; socialiniai reikalai; mokslas ir inovacijos; švietimas; viešieji finansai.

-Žalioji pertvarka ir skaitmeninė transformacija yra visos ES prioritetai, kuriems kiekviena šalis narė turi skirti mažiausiai, atitinkamai 37 ir 20 proc. EGADP lėšų.

-Kiti komponentai įgyvendina būtent Lietuvai skirtas svarbiausias 2019 ir 2020 m. ES Tarybos rekomendacijas.

-Pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę Lietuvai yra numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijų.

Daugiau informacijos rasite čia.


Taip pat, šiuo metu vyksta valstybės biudžeto tikslinimas, kurį numatoma pabaigti gegužę. Numatoma į valstybės biudžetą įtraukti  papildomus 300 mln. Eur. iš Ekonomikos atsigavimo fondo įvairiems projektams, kurie susiję su skaitmenizacija, žaliąja ekonomika, inovacijomis, MTEP. Planuojama šiuos 300 mln. Eur. išleisti dar šiais metais.

 

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!