2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos

Peržiūrimas DNR planas ir nauja pagalba verslui

2021-02-01

Peržiūrimas Lietuvos ateities ekonomikos DNR planas.


Peržiūrimas DNR planas, tai praeitos vyriausybės iniciatyva – projektų paspartinimo mechanizmas. Tačiau, didžioji dalis projektų nenešė didelės pridėtinės vertės, buvo paimti iš ankstesnių iniciatyvų, todėl dabar yra stabdomi ir peržiūrimi. Kai kuriose priemonėse matoma nauda ir tęstinumas, todėl dar šiais metais bus atnaujintas planas dėl jų paleidimo.


DNR plano tikslas – sparčiai ir efektyviai investuoti į Lietuvos ekonomikos atsigavimą ir augimą, siekiant ją transformuoti į tvarią, inovatyvią ir aukštą pridėtinę vertę kuriančią ekonomiką.


Vyriausybės posėdyje, vykusiame sausio 29d. aptarta, kokių veiksmų bus imamasi dėl skirtingų iniciatyvų šiame plane. DNR planas dekonstruojamas pagal finansavimo šaltinius.


DNR plane buvo numatyti keturi finansavimo šaltiniai:
1)     Buvusi ES perspektyva (2014-2020) – projektai tęsiami.
2)     Naujoji ES perspektyva (2021-2027) – projektai sustabdyti, peržiūrimi, o naudingiems projektams bus numatomas tęstinumas. Kai bus gautos ES lėšos, tuomet bus skiriamos lėšos ir pradedamos priemonės.
3)     Valstybės biudžeto lėšos – projektai sustabdyti, peržiūrimi. Artimiausiu metu bus daromas biudžeto lėšų paskirstymas pagal programas tuomet lėšos bus paskirstomos.
4)     Ekonomikos atsigavimo ir atsparumo didinimo priemonė (tvirtinama EK) – projektai sustabdyti, nes gauta daug pastabų iš EK dėl projektų neatitikimo rodikliams ir projektų neatitikimo ekonomikos transformacijos tikslui ir pridėtinės vertės kūrimui.


Tęsiami projektai
Projektai atitikę Vyriausybės programą, bus vertinami, ar jie yra suderinami su Europos Komisijos numatytais kriterijais, ir jei taip – atsidurs šiuo metu rengiamame nacionaliniame Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo plane. Tuomet vasario-kovo mėnesiais planas bus derinamas su socialiniais parneriais ir bus pateiktas Komisijai.


Naujienos dėl pagalbos dėl COVID-19 nukentėjusioms įmonėms

Pirmajame pagalbos verslui pakete subsidijų ir paskolų pagrindu jau pradėta skirstyti virš 180 mln. Eur. Dėl antrojo pagalbos verslui paketo, kuriame taip pat numatoma pagalba individualiai dirbantiems ir labiausiai nukentėjusiems verslams, vyksta konsultacijos su socialiniais partneriais. Numatoma, kad šis paketas sieks 150 mln. eurų. Vasario mėnesį bus atnaujinta informacija. Šiuo metu aktuali informacijos dėl pagalbos priemonių galite rasti čia

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!