Skaitmeninai MVĮ čekiai

Skaitmeniniai MVĮ čekiai – jau netrukus

2024-06-11

2024m. liepos mėnesį planuojama paskelbti  kvietimą ,,Skaitmeniniai MVĮ čekiai“, finansuojama  2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos 1 prioriteto „Pažangesnė Lietuva“ lėšomis. Kvietimui numatoma skirti iki 1 mln. Eur


Kvietimo „Skaitmeninimo čekiai“ tikslas: skatinti MVĮ skaitmeninių kompetencijų plėtrą didelio našumo skaičiavimo, dirbtinio intelekto (DI), kibernetinio saugumo taikymo srityse, tokiu būdu siekiant produktų ar procesų inovacijų bei kelti MVĮ skaitmeninio intensyvumo lygį.


Remiama veikla:

MVĮ čekių skaitmeninimo ir technologijų paslaugoms įsigyti finansavimas.

Tinkamos finansuoti išlaidos:

Skaitmeniniai auditai dirbtinio intelekto, didelio (aukšto) našumo skaičiavimo (superkompiuterijos) ir kibernetinio saugumo srityse

– Rekomendacijos dėl rezultatais grįstų skaitmeninių inovacijų diegimo plano parengimo dirbtinio intelekto, didelio (aukšto) našumo skaičiavimo (superkompiuterijos) ir kibernetinio saugumo srityse (jei yra atliktas skaitmeninis auditas)

– Konsultacijos skaitmeninimo klausimais dirbtinio intelekto, didelio (aukšto) našumo skaičiavimo (superkompiuterijos) ir kibernetinio saugumo srityse (ne daugiau kaip 200val.).


Dirbtinio intelekto sistema (DI sistema) – sistema, kuri naudoja dirbtinio intelekto metodus, t. y. metodus, kurie, remdamiesi pateiktais duomenimis, numano, kaip pasiekti konkrečius tikslus taikant mašinų mokymosi principus ir (arba) logika ir žiniomis pagrįstus metodus, ir kurie įgalina sistemą generuoti atitinkamus rezultatus (išvedinius), pvz., turinį (generacinės DI sistemos), prognozes, rekomendacijas ar sprendimus, darančius poveikį aplinkai, su kuria DI sistema sąveikauja.

Didelio (aukšto) našumo skaičiavimas (superkompiuterija)tokio našumo lygio skaičiavimas, kuriam reikia masiškai integruoti pavienius skaičiavimo elementus, įskaitant kvantinius komponentus, siekiant spręsti uždavinius, kurių negali išspręsti standartinės kompiuterijos sistemos.

Kibernetinis saugumas – veikla (procesas), būtina tinklų ir informacinėms sistemoms, tokių sistemų naudotojams ir kitiems asmenims, susijusiems su kibernetinėmis grėsmėmis, apsaugoti. Šios veiklos apimtyje sąvoka nukreipta į kibernetinio saugumo auditą ir su juo susijusias konsultacijas, kurių pagrindu identifikuojamos potencialios rizikos ir padedama eliminuoti galimus pažeidžiamumus, siekiant didinti MVĮ atsparumą kibernetinėms grėsmėms.


Galimi pareiškėjai: MVĮ, veikiančios ne trumpiau kaip 1 metus, registruotos ir veiklą vykdančios Sostinės ir (arba) Vidurio ar vakarų Lietuvos regione.


Numatomas finansavimas iki 6 000 Eur.

Numatomas finansavimo intensyvumas:

Sostinės regionas: iki 50% visų tinkamų finansuoti išlaidų;

VVL regionas: iki 75% visų tinkamų finansuoti išlaidų.


Kvietimas: numatomas 2024 m. liepos mėn.

Jeigu šis kvietimas Jums aktualus – susisiekite: info@sintesi.lt, +37069889001

Daugiau informacijos apie kvietimą „Skaitmeniniai MVĮ čekiai“ rasite čia.

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!