Skaitmeninai MVĮ čekiai

Skaitmeniniai MVĮ čekiai

2024-08-12

2024 m. rugpjūčio 12 d. skelbiamas 2022–2030 metų ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-05-05 „Skatinti įmones skaitmenizuotis“ veiklos „Skatinti skaitmeninių kompetencijų plėtrą didelio našumo skaičiavimo, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo taikymo srityse“ poveiklės „Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių čekių skaitmeninimo ir technologijų paslaugoms įsigyti finansavimas“ kvietimas ,,Skaitmeniniai MVĮ čekiai“, Kvietimui numatoma skirti iki 1 mln. Eur


Kvietimo „Skaitmeninimo čekiai“ tikslas: skatinti MVĮ skaitmeninių kompetencijų plėtrą didelio našumo skaičiavimo, dirbtinio intelekto (DI), kibernetinio saugumo taikymo srityse, tokiu būdu siekiant produktų ar procesų inovacijų bei kelti MVĮ skaitmeninio intensyvumo lygį.


Remiama veikla:

MVĮ čekių skaitmeninimo ir technologijų paslaugoms įsigyti finansavimas.

Tinkamos finansuoti išlaidos:

Skaitmeniniai auditai dirbtinio intelekto, didelio (aukšto) našumo skaičiavimo (superkompiuterijos) ir kibernetinio saugumo srityse

– Rekomendacijos dėl rezultatais grįstų skaitmeninių inovacijų diegimo plano parengimo dirbtinio intelekto, didelio (aukšto) našumo skaičiavimo (superkompiuterijos) ir kibernetinio saugumo srityse (jei yra atliktas skaitmeninis auditas)

– Konsultacijos skaitmeninimo klausimais dirbtinio intelekto, didelio (aukšto) našumo skaičiavimo (superkompiuterijos) ir kibernetinio saugumo srityse (ne daugiau kaip 200val.).

* Paslaugų tiekėjams keliami reikalavimai: paslaugos teikėjas, iš kurio numatoma įsigys paslaugą, turi turėti pakankamai patirties, t. y. konsultacijas ir technologijų perdavimo paslaugas skaitmeninimo srityje turi reikti nuolat, ne trumpiau kaip 3 metus arba ne trumpiau kaip 1 metus, jei paslaugos teikėjas yra bent vieno Europos Komisijos kataloge registruoto Europos skaitmeninių inovacijų centro narys.


Dirbtinio intelekto sistema (DI sistema) – sistema, kuri naudoja dirbtinio intelekto metodus, t. y. metodus, kurie, remdamiesi pateiktais duomenimis, numano, kaip pasiekti konkrečius tikslus taikant mašinų mokymosi principus ir (arba) logika ir žiniomis pagrįstus metodus, ir kurie įgalina sistemą generuoti atitinkamus rezultatus (išvedinius), pvz., turinį (generacinės DI sistemos), prognozes, rekomendacijas ar sprendimus, darančius poveikį aplinkai, su kuria DI sistema sąveikauja.

Didelio (aukšto) našumo skaičiavimas (superkompiuterija)tokio našumo lygio skaičiavimas, kuriam reikia masiškai integruoti pavienius skaičiavimo elementus, įskaitant kvantinius komponentus, siekiant spręsti uždavinius, kurių negali išspręsti standartinės kompiuterijos sistemos.

Kibernetinis saugumas – veikla (procesas), būtina tinklų ir informacinėms sistemoms, tokių sistemų naudotojams ir kitiems asmenims, susijusiems su kibernetinėmis grėsmėmis, apsaugoti. Šios veiklos apimtyje sąvoka nukreipta į kibernetinio saugumo auditą ir su juo susijusias konsultacijas, kurių pagrindu identifikuojamos potencialios rizikos ir padedama eliminuoti galimus pažeidžiamumus, siekiant didinti MVĮ atsparumą kibernetinėms grėsmėms.


Galimi pareiškėjai: MVĮ, veikiančios ne trumpiau kaip 1 metus, registruotos ir veiklą vykdančios Sostinės ir (arba) Vidurio ar vakarų Lietuvos regione.


Finansavimas iki 6 000 Eur.

Finansavimo intensyvumas:

Sostinės regionas: iki 50% visų tinkamų finansuoti išlaidų;

VVL regionas: iki 75% visų tinkamų finansuoti išlaidų.


Projekto įgyvendinimo trukmė: iki 12 mėn.

Kvietimas (tęstinis): iki 2025 m. sausio 12 d. arba iki tol, kol užteks kvietimui skirtų lėšų.

Jeigu šis kvietimas Jums aktualus – susisiekite: info@sintesi.lt, +37069889001

Daugiau informacijos apie kvietimą „Skaitmeniniai MVĮ čekiai“ rasite čia.

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!