Artėja parama mažiau taršiam transportui įsigyti

2021-04-07

Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerijos Aplinkos Projektų Valdymo Agentūra (APVA) planuoja skelbti kvietimus teikti paraiškas juridiniams asmenims, susijusius su mažiau taršių viešojo transporto priemonių įsigijimu, elektromobilių įsigijimu, alternatyvių infrastruktūrų diegimu ir aplinkai palankaus sunkiasvorio transporto įsigijimu. 


Planuojamų skelbti priemonių tikslas – mažinti klimato kaitą ir palaipsniui pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos, mažinant į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Numatoma, kad kaip ir 2020 metais, šiais metais įmonės galės teikti paraiškas įsigyti elektromobilius. Lėšos taip pat planuojamos skirti projektams, kuriais siekiama įsigyti mažiau taršų viešąjį transportą bei aplinkai palankų sunkiasvorį transportą ar diegti alternatyvią infrastruktūrą.


Juridiniams asmenims subsidijuojant mažiau taršų transportą numatoma skirti preliminari suma – 42 mln. eurų. Iš jų planuojama skirti:

  • Mažiau taršiam viešajam transportui – 27 mln. eurų;
  • Elektromobilius pirksiančioms įmonėms arba organizacijoms – 5 mln. eurų;
  • Alternatyviai infrastruktūrai diegti ir aplinkai palankiam sunkiasvoriam transportui įsigyti – 10 mln. eurų.

Kvietimai: šių metų balandžio mėn. pabaiga – gegužės mėn. pradžia.

Daugiau informacijos apie paramos priemones mažiau taršiam transportui įsigyti rasite čia.

Jeigu turite klausimų – susisiekite!


Siekiant daugiau sužinoti apie šiais ir kitas artėjančias ES paramos priemones, kviečiame registruotis į webinarą: „ES investicijos verslui”. Registracijos formą rasite čia.

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!