es parama imonems dalyvauti tarptautinese parodose naujos galimybes

ES parama Lietuvos įmonėms, planuojančioms dalyvauti tarptautinėse parodose

2019-06-12

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvertino priemonės „Naujos galimybės LT“ penkto kvietimo paraiškas. Iš pateiktų 367 paraiškų net 327 atitiko reikalavimus ir bus rekomenduojamos finansuoti, o dar 30 jų įtrauktos į rezervo sąrašą, kuriam planuojama ieškoti papildomų lėšų.

Bendra planuojamų finansuoti projektų apimtis yra 25,3 mln. Eur, iš kurių Europos regioninės plėtros fondo investicijos sudarys 12,5 mln. Eur, o nuosavas įmonių indėlis – 12,8 mln. Eur.

Įvertinus paraiškas pastebimas smulkių ir vidutinių įmonių poreikis didinti eksporto plėtrą bei konkurencingumą dalyvaujant tarptautinėse parodose.

Daugiausia gamintojų, planuojančių vykti į tarptautines parodas, atstovauja tekstilės, plastikinių gaminių, taip pat elektros įrenginių sritims. Paslaugų sektoriuje tarp 138 įmonių dažniausia pasitaikanti veikla: reklamos, turizmo, IT paslaugos.

Priemone „Naujos galimybės LT“ siekiama paskatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmones kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai, remiama veikla – pavienis šių įmonių ir jos produkcijos pristatymas užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose

Pagal Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos kvietimų planą 2019-2020 m. numatytas dar vienas priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas teikti paraiškas 2020 m. II ketvirtyje.

Daugiau informacijos rasite.

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!