Finansavimas kultūros paveldui

2019-05-27

Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), LR Finansų ir LR Kultūros ministerijos įsteigė Kultūros paveldo fondą, kurio lėšomis bus teikiamos paskolos kultūros paveldo objektų valdytojams, skirtos kultūros paveldo objektų aktualizavimui. Kultūros paveldo fondo tikslas – skatinti investicijas į kultūros paveldo objektus, siekiant pritaikyti juos visuomenės poreikiams, išsaugoti bei atskleisti vertingąsias paveldo objektų savybes, pritaikyti juos įvairioms reikmėms, padidinti Lietuvos gyventojų susidomėjimą kultūros paveldu, taip pat pagerinti Lietuvos kaip patrauklios turizmui šalies įvaizdį Lietuvos ir užsienio šalių rinkose.

Kultūros paveldo fondui suteikta 5,2 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

AB Šiaulių bankas, atrinktas fondo valdytoju, nuo 2019 m. balandžio 17 d.  kviečia teikti paraiškas paskolų suteikimui iš Kultūros paveldo fondo.

Į paskolą pretenduoti gali tiek viešieji, tiek privatūs juridiniai asmenys. Pareiškėjai turi užtikrinti, kad jų nuosavybė yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą. Taip pat, įgyvendinant projektus, turi būti numatytos atitinkamos rinkodaros priemonės, kuriomis bus siekiama kurti papildomus ir naujus lankytojų srautus.

Paskoloms iš fondo lėšų bus taikoma 1 proc. + 6 mėn. EURIBOR palūkanų norma. Numatytas paskolos terminas – 15 metų, bet paskola galės būti grąžinama ankščiau laiko pagal banko nurodytas sąlygas paskolos sutartyje.

Projektas turi būti įgyvendinamas per 24 mėnesius nuo paskolos sutarties pasirašymo dienos.

Daugiau informacijos galite rasti.

 

 

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!