Žaliasis eksperminetas

,,Žaliasis koridorius”- stambiems investiciniams projektams

2021-04-29

Vyriausybė 2021 gegužės 28 patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą įstatymų įgyvendinamųjų teisės aktų paketą (vadinamą ,, Žaliasis koridorius”), sudarantį teisinį pagrindą Lietuvoje pradėti įgyvendinti vietinių ir užsienio kapitalo stambių investicijų projektus. 


Patvirtintais tvarkos aprašais nustatoma, kokia tvarka teikiamos ir vertinamos stambių projektų paraiškos, nustatomi stambių projektų sutarčių sudarymo reikalavimai, reglamentuojama projektų sutarčių vykdymo priežiūra. Taip pat įtvirtinama valstybės pagalbos pelno mokesčio lengvatos teikimo ir priežiūros tvarka bei kitos nuostatos.

Šių įstatymų pakeitimai yra itin svarbūs didinant Lietuvos galimybes konkuruoti su kitomis valstybėmis dėl stambių investicijų pritraukimo, nes tinkamas teisinis reguliavimas kartu su išvystyta infrastruktūra yra vieni esminių investuotojų poreikių ir šalių pranašumų.


,,Žaliasis koridorius” tai į regionų vystymą orientuota iniciatyva, kuria siekiama skatinti naujų darbo vietų kūrimą ir regionų plėtrą, suteikiant konkurencingesnes mokestines paskatas ir sumažinant administracinę naštą verslui.


Teisės aktų pakete, skirtam stambiems investiciniams projektams, numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros bei paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms. Tai į regionų vystymą orientuota iniciatyva, kuria siekiama skatinti naujų darbo vietų kūrimą ir regionų plėtrą.


Remiamos veiklos sritys:

Apdirbamoji gamyba;

Duomenų apdorojimas;

Interneto serverių paslaugos;

Investuotojui keliami reikalavimai:

Investuoti ne mažiau nei 200 mln. eurų (30 mln. investuojant Vilniuje) į ilgalaikį kapitalą;

Sukurti ne mažiau, kaip 150 naujų darbo vietų  (200 investuojant Vilniuje);

Naudos:

Projekto vystytojas su Vyriausybe turės sudaryti stambaus projekto investicijų sutartį, kuri suteiks valstybei svarbaus projekto statusą, lemiantį spartesnį projekto įgyvendinimą;

Stambių projektų koordinatorius-priskirtas ekonomikos ir inovacijų ministerijos, užtikrinantis sklandų ir greitą bendradarbiavimą tarp investuotojo ir institucijų;

Visi stambūs projektai kurių sudarytos SP investicijų sutartys, automatiškai gauną valstybei svarbių projektų statusą.

Pelno mokesčio lengvata 20 m. ;

Greitesnis statybos leidimo išdavimas;

Supaprastintas migracijos procesas;

Administraciniai sprendimai per 3d.;

Studijų programos pritaikymas;

Ne mažiau, kaip 100 mln. Eur. CAPEX papildomos paskatos;

Spartesnis teritorijų planavimas;

Greitesnė infrastruktūros plėtra.

Daugiau informacijos rasite čia ir čia.

Jeigu turite klausimų – susisiekite!

Gaukite naujienas pirmi

Gaukite naujausią informaciją tiesiai į savo el. paštą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!